Horolezecka stena 378 619 Kc + 465 282 Kc

Dodavka steny od spolecnosti TR-walls s.r.o. (http://tr-walls.eu/)
378 619 Kc

Stavebni prace od spolecnosti Stavby v siti, s.r.o. (http://stavbyvsiti.cz/o-nas/)
465 282 Kc


Kupní smlouva - TR walls (2).pdf (3.2 MB)

Kupní smlouva - příloha - soupis dodávek.pdf (418.7 kB)

Smlouva o dílo - Stavby v síti.pdf (3.4 MB)


Prevzato z

https://www.vhodne-uverejneni.cz/smlouvy-organizace/obec-popovicky

1 Like

Zda sa ze horolezecku stenu zvladnu odviezt za menej :wink:

Stavbyvsiti to vedia aj za lepsiu cenu dodat , zda sa :smiley:

Škoda, že neproběhla veřejná diskuse a průzkum zájmu o instalaci horolezecké stěny za 844tis. Kč. Myslím, že jí opravdu využije tak do 10-20 občanů našich obcí. To je pouze můj skromný názor. Tedy pokud tam nebude nějaký úsek vyloženě konstruovaný pro starší občany a penzisty :slight_smile: Do jaké míry je to vhodná a bezpečná zábava pro malé děti si nedovolím spekulovat. Jenom aby celá akce nedopadla jako úspěšné a levné dopravní šikany. Po přečtení smluv je zřejmé, že se čeká na pokyn zastupitelstva, kdy se začne s realizací díla. Jestli tomu správně rozumím, tak tento pokyn bude znamenat vystavení oficiální objednávky stěny a její instalace. Nevím, zda byl již pokyn vydán a kdy bude stěna k dispozici.

2 Likes

A dá se nějak zjistit, čí vůbec nápad to byl a kdo to podporoval, že bychom věděli, na koho se obrátit a kdo nám to třeba vysvětlí? Z posledního zápisu schůze z ledna vyplývá, že tam byli 4 lidi (!) - navrhují, schvalují, odsouhlasovávají a jsou usnášeníschopní.Takže stačí, aby 2 z nich měli nějaký nápad a ostatní tomu asi nebrání a lidí se dozvědí jen tak náhodou, když už je pozdě. Chápu, že s funkcí jde ruku v ruce s odpovědností možnost rozhodovat - ale tohle už je opravdu moc “o nás bez nás”. Ani jedna z vesnic není ničí majetek - je nás všech a zastupitelé mají zastupovat naše zájmy a přání. Ale třeba má ta zbytečná stěna nějaký pro nás neznámý důvod. Že bude nejen postavená pro pár dětí, které se na tom párkrát vyškrabou nahoru a nám tady zůstane skoro milionový pomník, o který se musí taky někdo starat (bude se to muset servisovat, natírat, opravovat). Nerozumím taky tomu, že je kolem toho štěrk - podle rozpočtu neuvěřitelný hromady štěrku/kačírku/kamínků - to děti budou padat z výšky do štěrku? Děti - i ty starší, pro které to asi je - tam budou tedy muset být furt pod dozorem! Nebývají u toho takové ty gumové povrchy (které jsou brzy špinavé)? Dělá to ně mě dojem, že se prostě hledala nějaká stavební investice, aby se hlavně prostavělo, taková akce pro akci, hezká čárka do přehledu nebo možná pro fotku do časopisu. Sice je pěkný, že to půjde z dotací, ale ať už to jde z levý (naší obecní) nebo pravý (státní) kapsy, furt to je nesmyslná akce a dotace a dle mého názoru promrhaný peníze. Nejde vymyslet něco pořádnýho, co by mělo smysl a bylo víc užitečné? Nejde to ještě zastavit? Nebo ty ušetřený peníze radši dát do rezervy - všem je asi jasné, že bude hůř, tak ať máme něco v rezervě, furt se tady něco děje a musí se opravovat. S vodou problémy, tak ať je na opravy. Nebo dotace na odpadky. Na pravidelný úklid a údržbu vesnice. Na udělání vesnice hezčí (výsadba stromů) a tak. Na faru se zatím ani nesáhlo, tam taky bude potřeba hodně prostředků. Sbírá se na zvon. “Park” směrem do Modletic by taky unesl nějakou investici/úpravy (do bahna na cestě by se tam mohl dát ten štěrk, aby se tam dalo aspoň chodit, trochu to tam upravit, ať to je hezký i od naší vesnice, nejen u rybníka). Mám pocit, že se hlavně něco dál a dál staví, do toho se lijou šílený peníze. Rozpočty vypadají “přifoukle” - jak je možný, že tam je tolik materiálu? Že ta stěna s montáží stojí o dost míň než přípravně výkopově práce?. Prostě hlavně proinvestovat. Dřív tady lidi postavili kostel, hřbitov, křížek u cesty - my tady za námi necháme lezeckou stěnu? Myslím, že děti už mají pěkný hřiště, chtělo by to něco dalšího a jinýho. Žijí tady i dospělí. Když lidi, kteří to tady vedou, možná už nevědí, co udělat a mermomocí chtějí stavět, tak proč se lidí na nápady nezeptají? Možná vznikne sto divných nápadů, ale třeba tam bude mezi návrhy jeden fakt dobrý … mám dojem, z toho, co čtu i slyším kolem, že teď na co se ukáže, tam je kostlivec ve skříni. Chybí pořádné informace od obce - co dělá, dělat chce. Co jde a nejde. Co a proč se daří a nedaří. Nabídnout možnost lidem se zeptat a otevřeně odpovědět (a ano, chápu, proč tady někdo psal, že radši písemně, aby to bylo na papíře a jasné i za půl roku). Chybí prostě lidem jednoduše dát vědět, co by chtěli, jaký mají názor - bez toho, aby chodili na úřad. Divím se, že za poslední rok obec nebyla schopná místo těch statisíců do staveb a betonu zainvestovat do techniky a udělat pro lidi třeba jednou za měsíc setkání se přes počítače, tam informovat, skvělá možnost zjišťování nápadů a návrhů od lidí, jde i hlasování on-line atd. Vždyť to vedou mladý chlapi, v čem je problém?

5 Likes

Tak tohle je fakt vtipný. V posledním zpravodaji se věnovala malá kostička tak hrozně chtěné horolezecké stěně. Takhle nás obec informuje. Prostě ti jenom oznámí jak to teď bude. Vůbec nevim že by se tu někde probíraly možnosti zábavy pro starší školáky. Myslim že ve skoro pubertě mají už trochu jiné zájmy. No uvidíme, ale podle mně škoda těch extra 20% z obecních peněz. Třeba sem za to mohl mít levnější popelnici jak tady píše někdo přede mnou.
Ale kdyby se tam udělaly nějaké ty cvičební prvky tak to by se mi líbilo když to nebude 5 svařených trubek za mega.

image

1 Like

Koukal jsem se na ten rozpočet. A nevím jak vám, ale mě teda 160 tun kačírku přijde fakt nesmysl.
To je nějakých cca 90-110m3, a to mi přijde jako fakt hrozná raketa, tím by se naplnila jáma 5mx5mx4m.
To by totiž pak ten rozpočet i vysvětlovalo, jenom za kačírek to je cca 253 tis. :roll_eyes: :flushed:

3 Likes