Kontejnery na tříděný odpad

Kontejnery na tříděný odpad

Kontejnery u hrbitova jsou super, jen jsou moc rychle plne. Slo by jejich vyvazeni zintenzivnit, popr. jich tam umistit vic (hlavne papir)?

Stejně tak bych si dokázal představit, že se Na Stádlech u ČOV přidá jeden kontejner na plast navíc a prostor popelnic se obestaví nějakou zídkou tak, aby ty permanentně přetékající popelnice nebyly vidět. Přijde mi to aktuálně poměrně neestetické.

Zdokumentoval jsem dnešní stav u kontejnerů na tříděný odpad u hřbitova v Popovičkách. Myslím, že je nutné ke kontejnerům dát informační ceduli, co se tam smí a kam dávat. Nejlépe s obrázky. Někteří občané, nebo co to je, asi nemají potřebné znalosti a domnívají se, že se ke kontejnerům smí uložit jakýkoli odpad. Vím, že to stoprocentně nezabrání výskytu netříděného odpadu, ale určitě to trochu pomůže. Cedule by snad měla být pro obec finančně dostupná.

Myslim ze aj tam maju kamery, ako aj pri cisticke (tiez to tam podobne vyzera)…nie je mi jasne naco

1 Like

Také nevím, jak je to s kamerami. Kdo má přístup k záznamům a zda je vůbec někdo ochotný je procházet.
Ale určitě vím, že spousta lidí nečte našeho zpravodaje, není v kontaktu přes SMS ani PC s obcí a dělá si co chce. A protože u kontejnerů chybí zákaz odkládání jiných než tříděných odpadů, tak vlastně nic neporušují. Aspoň tak si to myslí.

Ak tie kamery/system je z rozpoctu obce v ramci nejakej ochrany a bezpecnosti, tak by sa urcite na to niekto najst mal. Rovnako ako sa najdu ludia co kosia, v zime posypaju, vyberaju poplatky atd. Pripadne auto za zastavkou co ti s radostou da pokutu :wink:

Pozret taky zaznam nie je ziadna raketova veda, max za 30min vidis kedy tam kto co dal.

Obec zdovodnuje ze pre tento “bordel” su nuteny pristupit k zvyseniu frekvencie zberu odpadu, miesto toho aby vyuzili techniku co maju a snazili sa o napravu (napr. ako Dobrejovice), tak to ignoruju a zvysia platbu (frekvenciu zvozu) aj pre tych co su ohladuplni k okoliu.

Dalsi problem ze aj ked platime za odpad a chces nieco dat do dvora co mas v blizkom okoli napr Dobrejovice, tak platis extra. Teda si asi dotycni povedia, naco sa s tym budem natahovat, dam to pri kos, mam to z domu a vyriesene.

Ked aj 2x za rok pri upratovani dovezu zberny kontajner, tak je tam ten najmensi mozny a je tam len pol dna. Teda ak si mimo v tie 2 dni v roku mas smolu.

1 Like

Jen pro info - kamery děláme, včetně analýzy obrazu, takže by se to dalo řešit poměrně levně.

1 Like

Hlídání míst sloužící k likvidaci odpadů je čím dál častější. Města a obce k tomu přistupují a ukládají a hlavně je také vymáhají.

Otázky na které by stálo za to mít odpovědi tedy zní.

  1. Proč to nejde u nás?
  2. Může pokuty vybírat obecní policie v rámci spolupráce?
  3. Za jakých podmínek je k tomu svolný MěÚ Říčany a jednal s nimi někdo?
  4. Zabýval se někdo tím, hlídat kamerami ty nejexponovanější místa (hřbitov, Na Stádlech, Chomutovice - náves)?
  5. Byla k tomu provedena nějaká studie nebo rozpočet na realizaci?