Kvalita vody v obci Popovičky

Dobrý den ,

Chtěl jsem se prosím zeptat jak je to s kvalitou vody v obci Popovičky zejména v části Petrovy Vrchy.

Stavíme zde rodinný dům a máme informace o tom , že kvalita vody v obci není dobrá.

Dělal někdo rozbor vody ? Co je popř. špatně ?

Jde mi o to jestli mám dělat čističku vody .

S pozdravem Josef Bezkočka

Dobry den, pane Bezkočko,

asi jste se v jinych sekcich tohoto webu dozvedel, ze problemy tady s vodou byly velke, ted snad uz mensi (nejsem si vedoma vetsich problemu). Voda je urcite velmi tvrda. Drive byla i nevyhovujici, nyni bych rekla, ze skutecne odpovida normam a za posledni leta se rozhodne vylepsila. V relativne blizke budoucnosti bychom meli byt napojeni na Zelivku, coz by melo zajistit kvalitu velmi vysokou (do nasi mistni cisticky se v prubehu let investovaly miliony a kvalita se postupne zlepsovala). Dulezite je samozrejme i potrubi, ktere k vam povede.

Pokud chcete zjistit detaily, tak:

  • historicky co a jak se delo v posledni dobe najdete na tomto webu a na webu popovicky.cz (jsou tam i rozbory vody, ktere se pravidelne delavaly). Driv byl problem zejmena s vysokym manganem, zelezem a chlorem.
  • co se tyka Zelivky, tak mistni urad na webu popovicky. cz v ramci mistnich zastupitelstev ramcove informuje, blizsi a detailni informace zastupitel, ktery to ma na starosti je p. Kubr ml (na tomto webu Zastupitelstvo nereaguje - nejlepsi je osobne, kontakty na webu popovicky.cz).
  • Energie AG Kolin se stara o provoz cisticky/vodu (a tem budete i hradit ucty) - ti delaji rozbory vody aktualne a jsou za kvalitu vody odpovedni. Komunikuji ochotne, problemy resi, informace podavaji - takze staci je kontaktovat.

Doufam, ze Vam strucny prehled pomuze v ziskani informaci pro Vase rozhodovani.

Zdravi,

Hana Janotova

1 Like

Dekuji moc za reakci .

Přeji krásný den

1 Like