Pochvaly pro zástupce obce

Co se podařilo, co se vám líbí, s čím jste spokojeni?

Dobry den,

chtela bych pochvalit toho ze zastupitelu, kdo ma na starosti informovani pres SMS: videt vetsi aktivita a snaha o informovani - viz zasilane informace z poslednich dni o odstrelu v lomu, o odvozu nebezpecneho odpadu, rezani stromu v Chomutovicich, jednani zastupitelstva atp. Dekuji!

Zaroven bych chtela podekovat i za prohrabavani silnic pri letosni zimni nadilce snehu.

Hana Janotova

Poznámka k pochvale, na webu obce je nyní informace, že "Přestože zákonná povinnost zveřejnit zápis ze zasedání nebo usnesení zastupitelstva na webových stránkách obcí neexistuje, zákon o obcích totiž určuje povinnost nahlédnout do zápisů na místě obvyklém (tedy obecním úřadě), rozhodli jsme se s vámi zápisy sdílet na této webové stránce s cílem posílit informovanost spoluobčanů" .
Je dobře, že se k takovému činu zastupitelé hlásí, je také fakt, že na webu v sekci Dokumenty obce jsou zápisy zastupitelstva od srpna 2011, takže už 10 let. Spíše je asi možné informaci o zveřejňování brát jako potvrzení, že i nadále nebudou obyvatelé nuceni pro nahlédnutí do zápisu navštěvovat úřad a prosit o možnost si jej přečíst. Koneckonců, Strategický plán (např. bod F1) opakovaně zmiňuje potřebu informovat, stimulovat, zapojit obyvatele do činností a rozhodování, atd., atd., možná lze deklaraci o zveřejňování zápisů považovat za první krok k naplňování Strategického plánu.
Popravdě, rád bych byl občan se zvýšenou občanskou hrdostí a posílenou identifikací s obcí.- upraveno Admin 7.4.2021 - pouze přidán odkaz na časový přehled zápisů ze zastupitelstva

Dobry den,
chvaly asi bylo zbytecne moc … nova informace je, ze od 1.7. SMS zpravy chodit nebudou, bude funkcni jen aplikace Ceska obec. V obsahu informaci se tim zrejme nic nemeni, jen ti, kteri nechteji do svych mobilu z jakychkoliv duvodu stahovat aplikaci (nebo ani nemaji smartmobil, aby to udelali), tak maji smulu. Duvody tohoto rozhodnuti nejsou znamy, lidi se nikdo neptal (co je pro ne uzivatelsky lepsi) a rozhodnuti ocividne uz padlo (skoro klasicke “o nas, bez nas”). Treba to ma nejake logicke zduvodneni, ale pokud uz se text pripravi, tak vyvesit ho do aplikace a zkopirovat do SMS (kde je predpokladam databaze uzivatelu napevno pripravena) asi neni tak slozite. Skoda.

Mozu jednoducho na mail informovat…
Ako pises, naco si instalovat apku do fonu aby som prijal/cital pasivny text “nepojde voda” bez moznosti reakcie?

Ako v dalsiej teme co pisal o Stranke obce, pridat funkciu regnut sa na odber “newsletter” je asi raketova veda. Tak radsej budeme cez dalsi interface spravovat data do apky

Priklad toho ako funguje obec je maly nahlad toho ako funguje stat. 10r+ stale technologie a platia za to vyvolenym firmam za spravu, sluzbu atd…
Skor ci neskor ludia prestanu mat chut nieco riesit, lebo je to bez vysledku s s nejakou multiriadkovou odpovedou preco sa to neda…ale mozno v buducnosti :man_facepalming: :smiley: