Přebudování plochy u RLC na parkoviště, co bude s budovou? Ubytovna?

Dobrý den,

jistě jste si všimli, že během posledního týdne probíhají intenzivní práce na pozemku přilehlém k budově RLC u vjezdu do ulice Na Stádlech.

Ví někdo, co se tam plánuje?

Dnes, v sobotu 1. října 2022 ve 12:00, jsem se tam byl podívat a dělníci právě naváží asfaltovou drť a připravují jakousi zpevněnou plochu - podle všeho parkoviště. Vzhledem k tomu, že podle katastru bude mít parkoviště velikost necelých 4000 m2, nabízí se otázka, co se tam bude dít a jaké vozy tam budou parkovat.

Přiznám se, že poslední, o co bych jako občan stál, je mít v rezidenční čtvrti parkoviště kamionů nebo nákladních vozů a to nejen z estetických důvodů, ale i z důvodů zvýšeného provozu nákladních vozů a s tim souvisejícím hlukem a řekněme i bezpečností občanů. Dále mně zaráží těsná blízkost takového projektu vedle Parkhotelu, ale budiž …

Další, neméně důležitou otázkou je, co se bude dít s budovou RLC, resp. jak bude nadále využita. Vychází mi z toho dvě varianty - buďto sídlo/provozovna spediční firmy nebo - v horším případě - ubytovna pro řidiče nebo nějaké dělníky.

Co si o tom myslíte?

Děkuji,

David Šikola
váš nový zastupitel
SPOLEČNĚ S VÁMI

@trust_level_0

Parkování pro kamiony mělo být, ale to by byla ještě dobrá zpráva. Má tam být ubytovna… pro lidi z východu (ukrajinské dělníky apod.). :thinking:

To je už nějaký ověřený záměr? Nikde se nic neřešilo co by zde mělo být místo RLC. Dále mám za to, že pokud by tam měla být ubytovna a parkoviště pro “těžkou techniku” a potřebné manipulační plochy, tak by to asi mělo mít k tomu odpovídající kolaudační povolení. Předpokládám, že to aktuální bude na jinou formu podnikatelské činnosti. To by pak mělo být snad i připomínkované obcí, jako vlastníkem sousedních pozemků.

Na 100% to objasní pan dosavadní starosta pan Richter a pan Holub, Oba s novou firmou jednají! Pravděpodobně se jedná o nové záchytné parkoviště pro kamiony.

Díky všem za komentáře.

Jako první krok jsme prozkoumali navezený materiál na ploše a vzhledem k tomu, že se zdá, že se jedná o vyfrézovaný asfalt, tedy pravděpodobně o nebezpečný odpad, jsme podali podnět k prošetření na Odbor životního prostředí v Říčanech.

Fakta: Dne 1. 6. 2019 nabyla účinnosti vyhláška č. 130/2019, která řeší pravidla v rozdělení asfaltů, které byly nebo budou z komunikací vybourány a způsoby jejich zpracování. Tím vzniklo jasné rozdělení na vedlejší produkty a na odpady.
Tato vyhláška stanovuje, že není žádoucí stav, aby byl využit každý druh asfaltu, který se vydobude z historicky starých komunikací.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

1 Like

Dobrý den,

průběžný stav situace u RLC v bodech:

3.10. PONDĚLÍ

  • oznámili jsme na Odbor životního prostředí v Říčanech žádost o kontrolu naváženého materiálu (včetně fotodokumentace), který byl rychle navezen během víkendu

4.10. ÚTERÝ

  • v 8.00 na místo dorazili zástupci z Odboru životního prostredi, pro prověření celé situace
  • 12:30 jsme kontaktovali opět Odbor životního prostředí, co máme dělat, ze začali navážet další novou vrstvu a pokračují se stavebními úpravami
  • dostali jsme informace, ze máme ihned volat policii ČR
  • cca. ve 13:00 jsme zavolali Policii ČR
  • cca. v 18:00 jsme se setkali na místě s policií a s jedním ze spolumajitelů RLC, který nemel žádné informace o tom, ze došlo k zahájení k řízení ze strany životního prostředí. (Děkujeme PČR Kamenice za vysoce profesionální a zároveň lidský přístup!)
  • spolumajitele jsme seznámili s celou situací a vzájemně jsme se domluvili, ze práce nyní pozastaví.

5.10. STŘEDA

  • nyní pokračujeme v jednání se životním prostředím a spolumajitelem, abychom vše měli “papírově” v pořádku na všech stranách.

Další postup bude definován zřejmě z pozice stavebního úřadu.

Jakmile budeme vědět další informace, okamžitě je pro vás zveřejníme.


Akci pro vás řeší náš tým, můžete nám i volat:
Radka Kucerova - 603 402 579
David Šikola - 775 262 082
Alexander Tuháček - 603 400 657

@trust_level_0

4 Likes

Skvela praca!
Obcan ma aktualny prehlad co sa deje a co sa podniklo. Takto kazdy vie a nie je to info typu “jedna pani povedala” :wink:

1 Like

Díky za informace a podniknuté kroky!

1 Like

Děkujeme za pochvalu!
Snažíme se o trochu jiný přístup, než bylo doposud zvykem.

Díky za informace a přístup! Takto by to mělo vypadat :+1::pray:
Jenom tak na okraj, pokud jste hovořili se spolumajitelem, jaký je tedy záměr s tímto areálem?

Areál je v současné době pronajatý konkrétní dopravní společnosti a aktuální záměr je záchytné parkoviště pro větší vozidla.
Nicméně s panem spolumajitelem jsme v kontaktu a jednání ohledně záměru a souvisejících věcí bude pokračovat.

Záchytné parkoviště může byt na vybouranem asfaltu bez odpovídající kanalizace? Co zachytavani ropných látek?

Konečně máme v obci někoho, kdo za nás bojuje. Hurá!!! Před lety jsem v té oblasti řešil podobný problém. Pan Richter starší tam navozil také asfaltový recyklát a řešil jsem to také se životním prostředím z Říčan a musel jej odstranit. Tak snad se to podaří i v tomto případě.

2 Likes