Schválení UP dokumentace obce

Dobrý den.
Jak všichni asi již víte, na minulém zastupitelstvu byl schválen UP obce. Pro mne poměrně překvapivým způsobem. Dodnes neznám žádné odůvodnění proč bylo s mými připomínkami naloženo tak jak bylo-respektive nebylo. Jako koncového příjemce vypořádání připomínek mne popravdě nezajímá, zda byl v tomto případě dodržen zákon, či nebyl. Moji situaci a situaci dalších připomínkujících to neřeší, ba právě naopak. Logicky bych předpokládal, že na to je v obci zastupitelstvo, v čele se starostou a místostarostou, aby vycházelo občanům vstříc a to třeba i nad rámec zákona. O své funkce se ucházejí dobrovolně, právě proto, že chtějí své obci a občanům sloužit, nikdo je k tomu nenutí. Realita je pak trochu jiná, kdy v praxi, pro jejich “službu” veřejnosti není občas logické vysvětlení, tím spíše pochopení. Jako ukázku pracovních postupů při řešení obecní problematiky uvádím poslední komunikaci mého právního zástupce s vedením obce. Z důvodů objektivity a nevytrhávání věcí z kontextu ji přikládám celou. Předcházelo tomu za ty dva roky několik interpelací mých i mého právního zástupce, kdy bylo o této problematice informováno i zastupitelstvo obce. Bez “ŘÁDKU ODPOVĚDI”.

2022.08.04 Šutry -Popovičky UP 2015.pdf (353.9 kB)

Zjednodušeně řečeno se z ní dozvíte, že když ti “NAŠI” volení zástupci “nechtějí”, tak se zdá, že ani “nemusí”. A to samozřejmě není jediná nevyřešená, má připomínka k UP dokumentaci obce . Bylo jich několik a po předchozích zkušenostech, jsem v rámci minulého připomínkového kola, do připomínek určených DOSS výslovně napsal, že si přeji být o vypořádání mých připomínek PÍSEMNĚ informován. Samozřejmě marně ,nemělo to vliv ani na mou neinformovanost, ani na schválení UP dokumentace obce.

Dodnes nevím nic ani kolem podaných připomínek, ani požadovanou odpověď, která byla obsahem dopisu mého právního zástupce. Výsledek ? Po dvou letech se rovná nule. Samozřejmě, že můj “pohár” trpělivosti přetekl a bude to mít právní dohru. Ale dopad do UP dokumentace obce, již to nebude mít žádný.

Je před volbami. Nabízí se logická otázka. Potřebujeme takovéto zástupce jako jsou pánové Kubr ml. a Richter ml.
I tady se nabízí logická odpověď - NEPOTŘEBUJEME.

Určitě se najdou hlasy v jejich prospěch. A určitě oprávněné, to co udělali dobrého jim nikdo neupírá. Co je to ale platné, když celkový výsledek je negativní a řada jejich kroků a rozhodnutí řekněme kontroverzních. Pokud by například v mém případě, věnovali čas, práci a energii vloženou do obhajování a vyhýbání se požadovanému tématu, vložili ji naopak do jeho řešení, samozřejmě že by byl výsledek pro obec jednoznačně lepší. A není to ve výsledku otázka toho, zda někam něco vyvěsili podle zákona, nebo nevyvěsili. Je to otázka efektivního řízení obce podle požadavků občanů a v zájmu občanů.

S pozdravem
Vladimír Hladík

1 Like