Úsekové měření - překračování rychlosti

Stanovisko z června 2020 od pana Nerada z PČR:
“zastupitelům obce bylo sděleno, že až bude průtah silnice III. třídy stavebně upraven (chodníky, zklidňující prvky atd.) je možné vstoupit do jednání ohledně úsekového měření. V současné době nedisponujeme s žádnou projektovou dokumentací ohledně úpravy průtahu komunikace III. třídy. “

Je nějaká změna od té doby? Povolená rychlost je stále prekračována. V lokalitě Nad Skalkou a Pod Skalkou je tento problem výrazný.

Před pár lety jsem se o tom bavil se starostou a pokud si dobře vzpomínám, je tak trochu legislativně-finanční problém, že zřízení a provoz úsekového měření by znamenal extra náklady na obec, kdežto výnosy z případných pokut jdou do obecní pokladny Říčan, kam spadáme.

Proto třeba mně osobně přijde jako nejrozumnější stávající řešení a to, že zde občas měří/měřila rychlost MP Vestec. Ale v jaké frekvenci a jaké jsou výsledky měření, resp. jestli je vůbec pozitivní dopad na zklidnění dopravy, to netuším :slightly_smiling_face:

Chapu, ale zkratka nejake reseni tato situace potrebuje. Policie zde neměří tak casto a bohuzel je nemozne, aby zde měřili v takove frekvenci, aby se ridici naučili respektovat stanovenou rychlost. Konkretne u nas v ulici Pod Skalkou (u příjezdu do obce smerem od Modletic) s tim, jak rychle zde ridici jezdi, mame problem. Červnové vysledky prujezdnosti jednoznačně ukázali, ze se v tomto úseku rychlost nerespektuje a my, co zde bydlime jsme vystaveni nejen velkému hluku ale je take nebezpečí. Je neprijemne z ulice vyjizdet, zvlast kdyz se z obou smeru rychle vyriti auto. Nebo je náledí. Nemluvě o tom, ze zde rychle jezdi i plne naložena nákladní auta. To uz je velmi nebezpečné. Ta rovina proste k tomu svádí…Podle toho, co zde vidim kazdy den, se opravdu divim, ze se tu (dikybohu) nestalo zadne velke neštěstí. Do jiste doby jsem nechapala radar v Pacove (Ricany), dneska jim ho tam zavidim.

A jen abych to upřesnila. S panem starostou jsme toto v r. 2020 řešili, a potvrdil, že se bude realizovat úsekové měření, jen chybí schválení od PČR. Tuším, že v předposledním zpravodaji bylo uvedeno, že je připraven projekt a financování úsekového měření. Obrátili jsme se skrz developera na pana Nerada a stanovisko PČR je výše. Tak mě zajímá, jaká je reakce obce nebo zda někdo z obyvatel nemá další informace.

Dobrý den, možná neumím dobře hledat na webu, ale reakci obce nikde nevidím. Zdenka N.

Dobry den, chtel bych se optati. K ulici na stadlech se udelali spomalovaci ostruvky a to da se rict v ulici kde jezdi hlavne domorodci. Ale co muzu z vlastni zkusenosti rict ze jakmile auta projedou kolem kostela smer Herink, tak nabiraji rychlost a muzu rict ze kolem znacky konec popovicek 100km/h neni problem, takze mereni nebo nejake spomalovaci prahy by byly mozne? Dekuji