Zastupitelstvo - zvaní, agenda, zápisy

Dobrý den, dotazy/prosby na zastupitelstvo- vylepšení komunikace/informačních toků/přehlednosti:

  1. šlo by SMS o konání zastupitelstva zasílat dříve, než v den konání akce (tato situace nastala např. 4.1.2021?)

  2. šlo by optimálně Zastupitelstva organizovat tak, že nejdříve by byla k bodům z Agendy diskuze a teprve poté hlasování (pro občany by mělo smysl na schůzku jít, tj. názory mají šanci se projevit v praxi)?

  3. šlo by Agendy na Zastupitelstvo psát trochu podrobněji (ne jen heslo, které je jasné zastupitelům) a případně i informovat, o čem bude nejen aktuálně nejbližší, ale i další Zastupitelstva (u větších témat je lepší diskutovat již dopředu, nejen v den konání akce)?

  4. šlo by zápisy ze Zastupitelstev umisťovat do určité doby od jejich konání - např. ze zastupitelstva ze 4.1. není Zápis ještě 20.1. k dispozici)? 5. šlo by na webu obce mít k dispozici mít přehledně přehled všech Zastupitelstev, jejich agendy na schůzky a zápisy - a to nejen poslední, ale všechny (aby se k informacím dalo vracet)?

  5. šlo by, aby - pokud je v Zápise uvedena jakákoliv příloha - tuto přílohu k Zápisu opravdu i přiložit?

  6. šlo by Zastupitelstvo zpřístupnit virtuálně, tj. přenos on-line (streamování) - alespoň v době covidu?

Ano, ze začátku asi práce navíc / nicméně předpokládám, že na serveru někde uloženo chronologicky a komplexně, tj. stačí jen přetáhnout). Nale na současném - nepřehledném - webu není řešeno jasně/logicky, Zápisy nejsou k dispozici všechny, což snižuje duveryhodnost fungovani. Děkuji.

5 Likes